Top

Travel Service používa prívlastok „líder chartrových letov v Českej republike, na Slovensku a v Maďarsku“. Tento rok má však o publicitu postarané viac ako po minulé roky. V posledných mesiacoch zaujal niekoľkými negatívnymi správami.

Opitý personál

8.augusta 2017
5 hodinové meškanie na lete z Bugrasu (podľa potúženého palubného personálu z Korfu) do Brna zapríčinil spoločensky unavený steward. Incident potvrdila aj samotná letecká pre spoločnosť Českú televíziu. Určite je to prijateľnejšie ako slovenský pilot Travel Service, ktorému namerali 2,4 miligramov alkoholu na 1000 ml krvi v januári 2017. Lietadlo s posádkou bolo vtedy zapožičané kanadskej nízkonákladovke Sunwing.

Oheň na palube

1.augusta 2017
Pred pristátím v Burgase na linke z Bratislavy vo výške 1200 metrov lietadlo indikovalo požiar na palube. Lietadlo bezpečne pristálo za asistencie záchranných zložiek na dráhe. Oheň ani dym sa nepotvrdilo a lietadlo po 4 hodinách odletelo na svoj ďalší let do Košíc.

Krátka pristávacia dráha

18.júla 2017
Bugras akoby bol pre Travel Service tento rok zakliaty. Na linke Brno – Burgas si pasažieri pocestovali o niečo dlhšie ako bol plánovaný let. Lietadlo skončilo mimo pristávacej dráhy z dôvody poruchy na hydrauhlike. Letisko ostalo niekoľko hodín uzavreté. Nikto zo 184 ľudí na palube sa našťastie nezranil.

Strata tlaku v kabíne

29.mája 2017
Zablokované Pitotove trubice skomplikovali let z Varšavy do Tel Avivu. Z dôvodu straty tlaku v kabíne sa pasažierom spustili kyslíkové masky a lietadlo muselo núdzovo pristáť v Košiciach. Cestujúcich do cieľa dopravilo náhradné lietadlo. Pitotove trubice sa stali osudné 216 ľuďom na palube pri lete Air France z Ria de Janeira do Paríza 1.júna 2009. Medzi obeťami boli aj traja Slováci.

Ďalšie incidenty v tomto roku

  • 6.apríla: Varšava – Tenerife; silný zápach na palube, núdzové pristátie v Prahe z dôvodu nízkej hladiny hydrauhlickej kvapaliny
  • 19.marca: Marseille – Fuerteventura (Španielsko); poškodenie hydraulického vedenia pri prisávaní
  • 23.januára: Fuerteventura (Španielsko) – Katovice; poškodenie klapiek pri pristávaní z dôvodu korózie a znečistenia

Leteckých incidentov mal Travel Service tento rok viac ako dosť. Nikto však nebol zranený, všetci cestujúci sa dostali do cieľa, hoci s meškaním.

post a comment